Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła Gorzów Wielkopolski

Pompy ciepła Zielona Góra

Pompy ciepła Wrocław

Pompy ciepła

PŁYTA STERUJĄCA ENCW 200/300 PŁYTA STERUJĄCA ENCW 200/300
Producent: Ekonair
Cena:

460,00 zł

szt.
zobacz więcej
ANODA MAGNEZOWA ENCW (20*300) ANODA MAGNEZOWA ENCW (20*300)
Producent: Ekonair
Cena:

92,00 zł

szt.
zobacz więcej
CZUJNIK TEMPERATURY DOLNY L 3000 CZUJNIK TEMPERATURY DOLNY L 3000
Producent: Ekonair
Cena:

25,00 zł

szt.
zobacz więcej
CZUJNIK TEMPERATURY GÓRNY L 1200 CZUJNIK TEMPERATURY GÓRNY L 1200
Producent: Ekonair
Cena:

20,00 zł

szt.
zobacz więcej
CZUJNIK TEMPERATURY POWROTU GAZU P.C. CZUJNIK TEMPERATURY POWROTU GAZU P.C.
Producent: Ekonair
Cena:

20,00 zł

zobacz więcej
CZUJNIK TEMPERATURY ZEWN. L 1200 CZUJNIK TEMPERATURY ZEWN. L 1200
Producent: Ekonair
Cena:

20,00 zł

zobacz więcej
GÓRNA POKRYWA POMPY CIEPŁA ENCW 200 GÓRNA POKRYWA POMPY CIEPŁA ENCW 200
Cena:

258,00 zł

zobacz więcej
GRZAŁKA ELEKTRYCZNA ENCW  (1,5kW) GRZAŁKA ELEKTRYCZNA ENCW (1,5kW)
Producent: Ekonair
Cena:

183,00 zł

szt.
zobacz więcej

Pompy ciepła

Firma Ekonair oferuje na sprzedaż wydajne pompy ciepła. W ofercie posiadamy pompy ciepła CWU i CO, basenowe, klimakonwektory, części zamienne i akcesoria.

Pompy ciepła powietrze-woda pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazują je do systemu wodnego. Wytworzone ciepło może być wykorzystane do ogrzewania pomieszczeń i/lub jako źródło ciepłej wody użytkowej w domu. Pompy ciepła Ekonair powietrze-woda należą do najbardziej wydajnych powietrznych pomp ciepła na rynku.

Ten typ pompy ciepła najlepiej sprawdza się w klimacie umiarkowanym (m.in. Polska). Wydajność pompy ciepła powietrze-woda jest najbardziej optymalna przy temperaturze 7°C. Pamiętając o zasadach działania pompy ciepła powietrze-woda, spadek temperatury wpływa na efektywność pracy.

Rozwój technologii pomp ciepła powietrze-woda dedykowanych dla zimnego klimatu, pokrywa potrzeby grzewcze nawet przy niskiej zewnętrznej temperaturze poniżej -25°C.

Oszczędności z wykorzystania pompy ciepła

Pompa ciepła typu powietrze-woda pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na rocznych rachunkach za paliwo ze względu na wysoki COP (współczynnik wydajności) jednostki. Kiedy jednostka osiąga COP między 3-4 to oznacza, że może wyprodukować 3 kW do 4kW ciepła na każdy 1kW zużytej mocy elektrycznej.

Co to jest współczynnik COP

Współczynnikiem, który określa skuteczność działania pompy ciepła jest współczynnik efektywności COP. Jest to stosunek otrzymanej ilości ciepła w skraplaczu pompy do zużytej przez pompę ciepła energii elektrycznej.

COP na poziomie 4,31 oznacza, że z 1 kW energii elektrycznej pompa ciepła wytwarza 4,31 energii cieplnej w postaci ciepłej wody.

Np. instalując elektryczny podgrzewacz wody COP = 1, a instalując pompę ciepła COP = 4,31 ( wg EN 255-3)

Im wyższy współczynnik COP tym pompa pracuje bardziej efektywnie i zużywa mniej energii elektrycznej.

Norma COP

Normy COP określają warunki w jakich pompa ciepła była badana np. wg EN 255-3 pompa zasysa powietrze o temperaturze 20°C i podgrzewa wodę do temperatury 45°C, a wg normy EN 16147 pompa zasysa powietrze o temperaturze 20°C i podgrzewa wodę do temperatury 45°C.

Stąd mogą wynikać różnice w ostatecznym współczynniku COP. Poszczególne normy różnią się procesem i warunkami badania, które można zgłębić przeglądając w/w normy.

Zalety pomp ciepła

Nasze pompy ciepła charakteryzują się wykonaniem z wysokiej jakości materiałów oraz bardzo dobrą efektywnością. Dzięki pompie ciepła do podgrzewania wody użytkowej można uzyskać 4 kW mocy grzewczej tylko z 1 kW mocy elektrycznej.

Wyróżnia nas wysokiej jakości zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej. W  pompach ciepła stosujemy dokładny elektroniczny zawór rozprężny, który steruje efektywnością w zmiennych warunkach pobieranego powietrza.

Dzięki dodatkowej grzałce elektrycznej w zbiorniku, można znacznie przyspieszyć proces grzania w wypadku, gdy potrzebujemy szybko podgrzać wodę.

W naszych pompach jest dostępna dodatkowa wężownica do podłączenia pod inne źródło ciepła, np. solary.

Pompy ciepła mogą być wykorzystywane do chłodzenia i osuszania wybranych pomieszczeń. Można zaprojektować cały układ wentylacyjny i wykorzystać w pompie ciepła tryb stałej wentylacji do wentylowania pomieszczeń w domu.

Pompy ciepła sprzedajemy na terenie całej Polski, obsługujemy takie miasta jak Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Szczecin, Poznań, Wrocław, Opole, Gdańsk, Toruń, Częstochowa, Warszawa, Kraków, Rzeszów, Gdynia, Kielce, Katowice, Olsztyn, Lublin i nie tylko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl