Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Rooftopy

Rooftop

Rooftopy

Rooftopy

Rooftopy

Aparat grzewczy Gazowy Roof AirTS - GT Aparat grzewczy Gazowy Roof AirTS - GT
Cena:

50 237,00 zł

zobacz więcej
Aparat Grzewczy Roof  AirTS  FD-I ( Fresh Air ) Aparat Grzewczy Roof AirTS FD-I ( Fresh Air )
Cena:

30 015,00 zł

zobacz więcej
Ekonair AirTS - 335N Ekonair AirTS - 335N
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej
Ekonair AirTS - 440N Ekonair AirTS - 440N
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej
Ekonair AirTS - 620N Ekonair AirTS - 620N
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej
Ekonair AirTS - 670N Ekonair AirTS - 670N
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej
Ekonair AirTS - D-I Ekonair AirTS - D-I
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej
Ekonair AirTS - DK-II Ekonair AirTS - DK-II
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej
Ekonair AirTS - DM-I Ekonair AirTS - DM-I
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej
Ekonair AirTS - DM-II Ekonair AirTS - DM-II
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej

Rooftopy

Oferujemy na sprzedaż wydajne rooftopy, dachowe centrale grzewcze. Aparaty grzewczo - chłodzące typu Rooftop doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu jak i chłodzeniu dużych pomieszczeń. Rooftopy można montować na dachu, a ich moc można w pełni regulować. W każdym momencie istnieje możliwość uruchomienia i wyłączenia urządzeń.

Rooftopy gazowe mogą być używane na dachu i wprowadzać świeże powietrze z zewnątrz. Nadają się do ogrzewania dużych pomieszczeń, a powietrze jest ogrzewane przez bezpośrednie spalanie gazu w wężownicach. Integrują funkcje ogrzewania i świeżego powietrza, a ilość świeżego powietrza można regulować w celu uzyskania trybu mieszania lub świeżego powietrza. Rooftopy te charakteryzują się wysoką sprawnością wymiany ciepła, łatwą instalacją, bezstopniową regulacją mocy grzewczej, włączaniem i wyłączaniem w dowolnym momencie, brakiem konieczności stosowania środków zapobiegających zamarzaniu, pełnym spalaniem, emisją ochrony środowiska, wieloma środkami zapobiegawczymi i kontrolnymi, bezpieczeństwem i niezawodnością.

Podstawowe cechy central dachowych typu Rooftop:

• Przed zapłonem przeprowadzane jest samooczyszczenie całego układu spalania przy maksymalnej wydajności wentylatora, aby uniknąć gromadzenia się resztek gazu i detonacji.
• Zamontowane są podwójne elektrody zapłonowe, aby poprawić skuteczność zapłonu, bez kontaktu sterownika z wysokim napięciem.
• Wentylator dopasowujący dawkę powietrza jest wyposażony w bezszczotkowy silnik prądu stałego i bezstopniową regulację przepływu powietrza (PWM) oraz dokładne dozowanie objętości powietrza w zależności od zużycia gazu (dokładna regulacja 1/1000). Unikalna zwężka Venturiego służy do zapewnienia odpowiedniego wstępnego wymieszania gazu z odpowiednią ilością powietrza. Zapewnia to stabilne spalanie i wysoką wydajność cieplną oraz znacznie obniżają wytwarzanie tlenku azotu.
• Automatyczna bezstopniowa regulacja przepływu gazu pozwala zminimalizować zużycie gazu i oszczędzić energię, a jednocześnie zapewnia precyzyjne sterowanie temperatury w pomieszczeniu.
• Wężownica gazowa z bezpośrednim zapłonem wykonana jest ze specjalnego stopu, który może zapewnić długotrwałe użytkowanie i wydajną wymianę ciepła.
• Rejestruje dane przepływu powietrza w czasie rzeczywistym. W przypadku nieprawidłowych danych maszyna natychmiast zatrzymuje się i generuje alarm.
• Porównanie danych rejestrowanych o maksymalnej prędkości wentylatora z danymi bieżącymi odbywa się w czasie rzeczywistym. Jeśli spadek ciągu spowoduje nienormalny wzrost prędkości wentylatora, maszyna natychmiast się zatrzymuje i generuje alarm.
• Temperatura powietrza powrotnego, temperatura powietrza wylotowego oraz temperatura obudowy urządzeń są monitorowane w czasie rzeczywistym. Gdy jakakolwiek wartość temperatury przekroczy limit, maszyna natychmiast zatrzymuje się i generuje alarm.
• Monitoruj w czasie rzeczywistym, czy główny wentylator nie przegrzewa się, nie ma nadciśnienia, nie jest przeciążony i nie ma innych nietypowych warunków pracy. W przypadku jakiejkolwiek nieprawidłowości maszyna natychmiast zatrzymuje się i uruchamia alarm, aby uniknąć przegrzania

Porównanie do systemów wodnych

Niski koszt inwestycyjny

Oszczędź inwestycje w kocioł, rurociąg, pompę obiegową, uzdatnianie wody i inne kosztowne elementy. Początkowa inwestycja oraz eksploatacja i konserwacja są redukowane bez potrzeby budowy kotłowni, obsługi i konserwacji kotła.

Oszczędzanie energii


Spalanie bezpośrednie, brak wtórnej wymiany ciepła. Brak poboru mocy przez pompę obiegową do przesyłu wody na duże odległości. Brak strat ciepła na głównych i odgałęzionych rurociągach na dalsze odległości.

Bezobsługowe


Uruchom i zatrzymaj w dowolnym momencie. Wężownica z bezpośrednim zapłonem może pracować w niskich temperaturach bez środków zapobiegających zamarzaniu. Wężownica z bezpośrednim zapłonem ma duży prześwit bez konieczności instalowania filtra wstępnego i ręcznego czyszczenia siatki filtracyjnej.

Wysokość

W wysokich budynkach stosuje się wiele rodzajów urządzeń grzewczych. Seria urządzeń Rooftopy z funkcją odzysku ciepła mogą być montowane na dachu. Nawiew powietrza obejmuje duży obszar, podczas gdy ciepło z góry jest odzyskiwane i przesyłane z powietrzem do przyziemia, zmniejszając niekorzystny gradient temperatury na wysokości i znacznie obniżając koszty eksploatacji. Ciepło wytwarzane przez tradycyjne urządzenia grzewcze (grzejnik, nagrzewnica z wentylatorem bocznym, promiennikowe urządzenia grzewcze opalane gazem) dryfuje do górnej części budynku i nie może zostać wykorzystane.

 

Rozmieszczenie

Wraz ze wzrostem powierzchni budynku tradycyjne urządzenia grzewcze (grzejnik, nagrzewnica z nawiewem bocznym) umieszczone w budynku, nie są w stanie podnieść temperatury w środkowej części budynku. Rooftopy są instalowane na dachu i mogą być równomiernie rozmieszczone, a ciepło może być równomiernie rozprowadzane w całej kubaturze. Zgodnie z poniższymi dwiema metodami ogrzewania, jak pokazano poniżej, im bardziej równomiernie rozłożona jest temperatura, tym mniejsze jest całkowite zapotrzebowanie na ciepło.

Rooftopy charakteryzują się wysoką sprawnością wymiany ciepła, możliwością regulacji mocy, łatwą instalacją i obsługą. Nasze aparaty grzewcze są odporne na warunki atmosferyczne, nie wymagają stosowania środków zapobiegających zamrażaniu urządzeń, są przyjazne środowisku, w pełni bezpieczne - posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa. W ofercie posiadamy również na sprzedaż wydajne nagrzewnice powietrza, przemysłowe oczyszczacze powietrza, wentylatory przemysłowe, osuszacze powietrza i przeróżne akcesoria do naszych urządzeń. Jesteśmy bezpośrednim importerem urządzeń. Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści chętnie pomogą przy wyborze odpowiednich urządzeń. Obsługujemy teren całej Polski.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl