
1 EUR = 4.5 PLN

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wodna ściana chłodząca PAD COOLING typ 7090 : grubość: 150mm
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Czas realizacji ok. 7 dni.
Podana cena, to cena za 1 m2
Wykonujemy na zamówienie klienta pod żądany wymiar.
Panele ewaporacyjne - PAD COOLING firmy Ekonair wykorzystują naturalny proces chłodzenia poprzez odparowanie wody. Wymuszony przepływ powietrza przez wkłady celulozowe w wodnych ścianach chłodzących w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje odparowanie wody. Każdy Litr odparowanej wody na godzinę daje 628 W mocy chłodniczej. Niskie koszty eksploatacyjne oraz prosta budowa sprawiają, że wodne ściany chłodzące znajdują zastosowanie w przemyśle lekkim i ciężkim, magazynach, budynkach inwentarskich, szklarniach i innych obiektach wielkokubaturowych.
Ściany wodne to kompletny produkt zawierający ramę aluminiową odporną na korozję, system dystrybucji wody oraz wkład celulozowy powlekany żywicą zapewniającą stałe właściwości fizyczne zarówno suchego wkładu jak i mokrego.
Panele ewaporacyjne wystarczy podłączyć do odpowiednio dobranej pompy wody ze zbiornikiem. Montaż paneli ewaporacyjnych powinien uwzględniać odpowiedni przepływ powietrza wymuszony przez wentylatory. Panele ewaporacyjne montuje się np. w ścianach, oknach, nieużywanych bramach, jako freecooling, do dry-coolerów i chillerów.
System chłodzący PAD COOLING - zalety :
- tanie i ekologiczne chłodzenie [bez użycia f-gazów]
- szybki i prosty montaż
- łatwe utrzymanie i czyszczenie
- odporne na korozję i uderzenia [rama aluminiowa]
- równomierne namaczane wodą [zapewnia stały efekt chłodzący]
- robione pod zadany wymiar
System chłodzenia ewaporacyjnego PAD COOLING ma zastosowanie w obiektach inwentarskich jak : kurniki, chlewnie, obory.
Dostępna grubość panelu ewaporacyjnego:
- 150 mm,
- 100 mm.
Dostępny typ panelu ewapoaracyjnego:
- 7090,
- 5090.
Wkłady celulozowe w panelach mogą różnić się grubością wkładu oraz kątem położenia kanałów we wkładach celulozowych. Dzięki temu w zależności od wybranego wkładu można dobrać wentylator i przepływ powietrza w zależności od potrzeb. Większe kąty rozwarcia kanałów wewnątrz wkładu poprawiają sprawność odparowania wody, ale równocześnie zwiększają straty ciśnienia takiego wkładu. Szczegółowe dane odnośnie sprawności odparowania i strat ciśnienia podano na wykresach.
Panele ewaporacyjne robione są na wymiar określony przez klienta. Budowa wodnych ścian chłodzących przedstawiona jest na poniższych zdjęciach. Rama jest wykonana z aluminium, natomiast elementy rozprowadzające wodę i łączące wykonane są z PVC (PCW).
Poniżej przedstawiono sprawność oraz spadki ciśnienia na panelach ewaporacyjnych.
Schemat podłączenia paneli ewaporacyjnych:
Na poniższych zdjęciach prezentujemy wybrane realizacje:
![]() |
![]() |
Chłodzenie dry-coolera w Łowiczu | Chłodzenie ewaporacyjne w Poznaniu |